Darčekové poukážky a iné výhodné balíčky pre firmy, športovcov či tehotné ponúkané v našom rehabilitačnom centre v Bratislave:
Pre liečbu pacienta v našom medicínsko-rehabilitačnom centre sú využívané rôzne druhy prúdov podľa ťažkostí pacienta. Elektroliečba slúži na liečenie zápalových stavov, môže pomôcť od bolesti a opuchov, uvoľňovať svalstvo či zlepšovať prekrvenie tkanív. Výhodou tejto liečby je, že sa cieli priamo na postihnuté tkanivo alebo orgán. Elektroliečba je významnou súčasťou fyzikálnej liečby, kedy dochádza k cielenej a dávkovanej aplikácii fyzikálne energie na organizmus alebo jeho časť s terapeutickým zámerom.
Elektroliečba je liečebná metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej sú využívané liečivé účinky rozličných foriem elektrického prúdu a elektromagnetického poľa. Elektroliečba sa využíva k lokálne pozitívnemu ovplyvneniu bolestivého miesta, k zlepšeniu jeho prekrvenia, k stimulácii alebo k uvoľneniu svalstva.
Ak pociťujete bolesť, kŕče, zápal alebo svalovú slabosť, fyzioterapeut môže použiť elektroliečbu, aby vám pomohol.
Fyzioterapeut môže použiť rôzne typy elektroliečby na splnenie rôznych úloh. Získajte informácie o niektorých dostupných typoch.
TENS - transkutánna elektrická neurostimulácia
Galvanizácia
Ionoforéza
Diadynamické prúdy
Träbertove prúdy
Strednofrekvenčné prúdy
2-pólová interferencia
4-pólová interferencia
Izoplanárna interferencia
TENS - transkutánna elektrická neurostimulácia je forma nízkofrekvenčnej elektroterapie zameraná na potlačenie bolesti. Vnímanie bolesti je možné zmierniť až potlačiť dráždením nervov na rôznych úrovniach nervového systému. Táto metóda ovplyvňuje bolesť a uvoľňuje svalové spazmy, kŕče a stuhnutosť. Využíva sa taktiež ako elektrogymnastika pri atrofiách svalstva a ako stimulácia denervovaných svalov pri centrálnej obrne.
Elektroliečba TENS je terapia, ktorá využíva elektrickú stimuláciu na zlepšenie symptómov bolesti. Zvyčajne sa používa na liečbu chronickej bolesti, ako je bolesť z artritídy alebo chronická bolesť chrbta.
Galvanizácia je terapeutická metóda využitia jednosmerného prúdu so stálou intenzitou. Využíva sa na tlmenie bolesti, opuchu a prekrvenie. V tkanivách dochádza k zvýšeniu miestneho metabolizmu v koži, podkoží a prekrveniu danej oblasti, mobilizácii opuchov, výronov a zápalových výpotkov sa urýchľuje ich vstrebávanie a následne sa odplavujú splodiny látkovej výmeny. Aplikáciou galvanického prúdu dochádza k zníženiu svalového napätia a potlačeniu bolesti.
Ionoforéza - využíva sa sumácia účinku elektrického prúdu a vpravovaného liečiva na postihnuté miesto. Napríklad liečivo na tlmenie bolesti s protizápalovým účinkom (Voltaren) ale aj iné, pri rôznych ochoreniach.
Träbertove prúdy majú výrazný analgetický (protibolestivý) a hyperemizačný (prekrvujúci) účinok, ktorý sa môže dostaviť ihneď po aplikácii.
Diadynamické prúdy sa tvoria zlúčením galvanického, harmonicky tvarovaného impulzného prúdu.Ich účinok je prekrvujúci, tonizujúci a protibolestivý. Majú priaznivý vplyv na prekrvenie postihnutej oblasti, na uvoľnenie svalstva. Najčastejšie sa aplikujú v akútnom štádiu.
Strednofrekvenčné prúdy priaznivo ovplyvňujú elektrofyziologické funkcie organizmu, ľahko prenikajú hlboko do tkaniva organizmu. Spôsobujú v centrálnom nervovom systéme uvoľňovanie endorfínov, ktoré pôsobia protibolestivo a cAMP (cyklického adenozínmonofosfátu), ktorý má významný regulačný účinok na trofiku, rast a funkciu tkanív. Ich účinok je analgetický (protibolestivý), dráždivý, hypereremizačný (prekrvujúci), resorpčný (vstrebávajúci), tonizačný a trofotropný (vyživujúci).
2-pólová interferencia vzniká sumáciou strednofrekvenčých prúdov s rozdielnou výškou frekvencie. Teda na tkanivo pôsobíme prúdom rozdielovej frekvencie, ktorý ma hlavne stimulačný účinok na svaly a vyvolá taktiež prekrvenie, tonizuje a pôsobí proti bolesti.
4-pólová interferencia - využívajú sa 4 póly, čiže elektródy. Používa sa ako pri 2-pólovej interferencii, ale najmä na ovplyvnenie väčších plôch a kĺbov.
Izoplanárna interferencia - využívajú sa 4elektródy. Táto metóda je najšetrnejšia a môže byť aplikovaná veľmi skoro po úraze.
• syndróm zmrznutého ramena
• akútne bolesti krížov alebo krčnej chrbtice
• úrazy kĺbov
• artritída
• burzitída
• distorzia
• dysfunkcia močového mechúra
• hemartróza
• ischemická choroba dolných končatín
• kontúzia
• myalgia
• a iné
Kombinovaná terapia – kombinuje sa účinok elektroliečby a ultrazvuku, kde ultrazvuková hlavica pôsobí zároveň ako elektróda.
Naši klienti môžu využiť aj nový prístroj na rebox terapiu pre liečbu porúch pohybového aparátu a neurologických ochorení. Je efektívny v liečbe akútnej a chronickej bolesti.
Vo svete fyzioterapie sa elektroliečba považuje za druh terapie, ktorá pomáha fyzioterapeutom pri poskytovaní liečby pacientov. Elektroliečba pozostáva zo série nástrojov, ktoré fyzioterapeut bežne používa s inými fyzioterapeutickými nástrojmi, ako sú cvičenia, techniky manuálnej terapie, vzdelávanie pacienta a rady na liečbu zranenia, choroby alebo deformity.